+420 603 766 779

O Santini Garden

 

   Santini Garden restaurant se nacházíte v klidné, a přesto centrální lokalitě pod Pražským hradem. Nabízí moderní, lahodnou českou kuchyni a výtečná vína z vinic z celé České republiky. V létě Můžete poseděla na zahradě Santini Garden a vychutnávat si její intimní atmosféru a krásný výhled na pražské podhradí.   

    Naši restauraci najdete na místě původnímu hřbitova (Šporkova ulice), v prostorách bývalého kostela sv. Matěje. Objevy zde místo, kde byl podle Svého přání pohřben  Jan Blažej Santini-Aichel  (1677-1723), významný  český architekt italského původu , který se proslavil svým jedinečným stylem  barokní gotika .

    Santini se narodil do  rodiny pražského Kameníka , ale protože byl na část těla ochrnutý a chromý, nemohl pokračovat v činnosti Svého otce. I tak se ale kameníkem vyučil. Po čase však odjel až do Říma, kde se  seznámil s architekturou , Což rozhodlo o jeho budoucnu povolání architekta. Za dvacet tři let Svého úspěšného projektantské Působení navrhl téměř stovku sakrálních, palácových i hospodářských staveb. Pracoval pro mnoho významných  i feudálních hodnostářů. Měl vynikající  cit pro začlenění staveb do krajiny . Vytvářet a dotvářejí prostory s  dokonalou akustikoumimořádných světelnými charakteristikamiSe svými dvěma ženami, Veronikou Alžbětou a Antoniovi Ignatií Chřepickou,  plodil  dohromady  šest dětí .

 

Tím Santini Garden pro Vás velmi rád uspořádá následující typy společenských událostí: 

  • svatby
  • Catering rodinného typu jako jsou Například křtiny, promoce, narozeniny, významná rodinná výročí apod. (Cca do 50 osob)
  • firemní akce
  • Coffeebreak
  • občerstvení pro malé příležitosti
  • rauty menšího charakteru
  • soukromé akce
  • vánoční večírky

 

Dopřejte si chvilku pro sebe a své blízké u báječného jídla v srdci Prahy, 
tým Santini Garden restaurant

 

Otevírací hodiny:  po - ne: 11h - 23h

Kapacita:  35 osob uvnitř // letní zahrada až pro 45 osob

Restaurace disponuje vlastními parkovacími místy