+420 603 766 779

O Santini Garden

 

   Santini Garden restaurant se nachází v klidné, a přesto centrální lokalitě pod Pražským hradem. Nabízí moderní, lahodnou českou kuchyni a výtečná vína z vinic z celé České republiky. V létě můžete posedět na zahradě Santini Garden a vychutnávat si její intimní atmosféru a krásný výhled na pražské podhradí.

    Naši restauraci najdete na místě původního hřbitova (Šporkova ulice), v prostorách bývalého kostela sv. Matěje. Objevíte zde místo, kde byl podle svého přání pochován Jan Blažej Santini-Aichel (1677-1723), významný český architekt italského původu, který se proslavil svým jedinečným stylem barokní gotika.

    Santini se narodil do rodiny pražského kameníka, ale protože byl na část těla ochrnutý a chromý, nemohl pokračovat v činnosti svého otce. I tak se ale kameníkem vyučil. Po čase však odjel až do Říma, kde se seznámil s architekturou, což rozhodlo o jeho budoucím povolání architekta. Za dvacet tři let svého úspěšného projektantského působení navrhl téměř stovku sakrálních, palácových i hospodářských staveb. Pracoval pro mnoho významných i feudálních hodnostářů. Měl vynikající cit pro začlenění staveb do krajiny. Vytvářel a dotvářel prostory s dokonalou akustikoumimořádnou světelnou charakteristikouSe svými dvěma ženami, Veronikou Alžbětou a Antonií Ignatií Chřepickou, splodil dohromady šest dětí.

 

Tým Santini Garden pro Vás velmi rád zorganizuje následující typy společenských událostí: 

  • svatby
  • cateringy rodinného typu jako jsou například křtiny, promoce, narozeniny, významná rodinná výročí apod. (cca do 50 osob)
  • firemní akce
  • coffeebreaky
  • občerstvení pro malé příležitosti
  • rauty menšího charakteru
  • soukromé akce
  • vánoční večírky

 

Dopřejte si chvilku pro sebe a své blízké u báječného jídla v srdci Prahy, 
tým Santini Garden restaurant

 

Otevírací hodiny: po - ne: 11h - 23h

Kapacita: 35 osob uvnitř // letní zahrada až pro 45 osob

Restaurace disponuje vlastními parkovacími místy.